Hej, Bled, prekrasen si!

19. junija, 2024

Drugošolci centralne šole smo imeli zaključno ekskurzijo na Bled in v Lesce. V regatnem centru smo brali napise o naših olimpijcih, v Zaki smo risali Bled po opazovanju in zaplavali v prijetno hladni vodi. Sprehodili smo se do Mlina, kjer smo imeli intervju s pletnarji in se posladkali s sladoledom na najlepših klopcah.

Nato smo se odpeljali v Lesce, kjer smo letališče doživeli čisto od blizu. Brinin ati nas je popeljal med letali, enega smo si ogledali tudi od znotraj. Opazovali smo priprave na svetovno prvenstvo v padalstvu. Z aplavzom smo nagradili padalce iz Qatarja, s katerimi smo se pogovarjali kar v angleščini. Vsi smo se navdušili nad letali in življenjem med oblaki, dobili smo že obeske za ključe naših bodočih letal in čokolado, ki prežene strah pred višino. Za vse se gospodu Timirju iskreno zahvaljujemo. To je bil nepozaben dan.

Petošolci nazaj v Emono

V letošnjem šolskem letu smo se petošolci veliko naučili o Rimljanih. Pri pouku smo izvedeli...